Sylwia Bonin

Doktor technologii żywności SGGW i absolwentka biologii UMK w Toruniu. Przez lata pracowała na Wydziale Nauk o Żywności SGGW. Obecnie jako niezależny ekspert z zakresu produkcji win i technologii żywności doradza mniejszym i większym producentom oraz prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych z enologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jest także biegłym sądowym z zakresu winiarstwa i mikrobiologii żywności oraz inspektorem rolnictwa ekologicznego z zakresu rolnictwa, przetwórstwa i wina.

Jarosław Feliński

Inspektor Ochrony Danych Osobowych Consulting Jarosław Feliński jest kontynuatorem rozwoju firmy Audyt Bezpieczeństwo Informacja Consulting Jarosław Feliński powstałej 1.05.2013 r. Właściciel i pomysłodawca przedsięwzięcia biznesowego jest wykładowcą akademickim z wieloletnim stażem w licznych renomowanych uczelniach (Wykładowca AGH Kraków). Doświadczenie i praktykę upowszechniania idei poszanowania praw i wolności osób fizycznych w warunkach dynamicznie rozwijającej się technologii i licznych zmian przepisów prawa, wdrażał od 2003 r. w wielu organizacjach. W ramach szkoleń otwartych i na życzenie klientów prezentował i nadal realizuje zadania projektowania procedur wewnętrznych zgodnie z charakterem i specyfiką tych jednostek. Jarosław Feliński jest Audytorem Wiodącym ISO 27001 (od 2009 r.), autorem programu studiów podyplomowych dla IODO oraz Prezesem Zarządu SIOD.

Piotr Golinowski

Biolog, absolwent Wydziału Biologii UW, dyplomowany nauczyciel renomowanego warszawskiego LO,  doświadczony wykładowca biologii na kursach do matury organizowanych w ubiegłych latach przez uczelniany KURS-AR. Hobby: kontakt z przyrodą, muzyka, podróże.

Katarzyna Gołębiewska

Witaj, nazywam się Katarzyna Gołębiewska. Jestem terapeutką i trenerką autoterapii Refleksologii Stóp – metody prostej i dobrej z natury! Stawiam na zintegrowane podejście do zdrowia i dobrego samopoczucia. W swojej pracy pokazuję jak świadomie inwestować w siebie poprzez budowanie zdrowych nawyków w codziennym życiu. Pragnę, aby ludzie w pełni korzystali ze swojej sprawczości – byli zdrowi, samostanowiący i niezależni. Z tego powodu poza ofertą w gabinetach stacjonarnych proponuję szereg hybrydowych rozwiązań – m.in. trening autoterapii refleksologii stóp, szkolenia, autorskie spotkania, kursy online i inne narzędzia edukacyjne. Wszystko po to, aby każdy mógł świadomie zainwestować w swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Na co dzień prowadzę dwa gabinety Refleksologii Terapeutycznej w Warszawie oraz treningi autoterapii refleksologii stóp.

Ukończone Certyfikaty: Polski Instytut Refleksologii – Dyplomowany Refleksolog (2019), The Kruchik Institute for Specialized Reflexology – Maternity Reflexology Training Program (MRTP), (2019); Manzanares Method of Reflexology Academy (2021); Hanne Marquardt School for Reflexotherapy of the Feet – Refleksoterapia Stóp (2019); Polski Instytut Refleksologii – Warsztaty Praktycznej Refleksologii dla zaawansowanych (Praca na paznokciach, Głowa i mózg w refleksologii, Zaburzenia w życiu seksualnym a praca refleksologii), (2019); Polski Instytut Refleksologii – Warsztaty Praktycznej Refleksologii dla zaawansowanych (Dzieci i refleksologia), (2019); The International Academy of Reflexology & Meridian Therapy – kurs refleksologii twarzy i głowy (2019).

Paweł Gondek

Doktor nauk społecznych, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu oraz Collegium Da Vinci. Wykładowca przedmiotów z zakresu prawa, ekonomii i zarządzania, trener biznesu, coach, przedsiębiorca. Właściciel bloga bezpieczenstwokrajowe.pl

Adam Grabowski

Marketer i specjalista ds. growth z 10-letnim doświadczeniem. Ukończył studia na Uniwersytecie Gdańskim z tytułem magistra prawa, ale swoje pierwsze kroki stawiał w Domu Mediowym K2, pracując jako copywriter dla globalnych marek. Od 5 lat związany jednak z obszarem B2B i branżą IT, gdzie jest odpowiedzialny za proces pozyskiwania nowych klientów i obszar generowania leadów dla działu sprzedaży. Propagator Account-Based Marketingu i metody organizacyjnej RevOps. Od ponad dwóch lat Head of Marketing gdańskiej firmy IT – Develocraft.

Krzysztof Jakubowski

Wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego. Wieloletni dziennikarz radiowy, najdłużej związany z Programem II Polskiego Radia.  Podczas szkoleń i indywidualnych treningów pomaga swoim kursantom mówić lepiej. Tzn. mówić tak, by inni chcieli ich słuchać, by wywierali wpływ na innych oraz czuli się pewnie i komfortowo w każdej sytuacji publicznej.  Jego poszukiwania zostały docenione tytułem Mistrza Polski Wystąpień Publicznych 2019 roku oraz Podcastera Roku 2019 za autorski podcast na temat komunikacji: Sztuka gadania.

Paulina Januszko 

Dietetyk kliniczny i doktorantka w Instytucie Nauk o Żywieniu Człowieka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W gabinecie dietetycznym współpracuje z osobami cierpiącymi na choroby przewlekle oraz sportowcami. Wśród jej podopiecznych znajdują się utytułowani zawodnicy w wielu dyscyplinach sportowych, m.in. wielokrotni Mistrzowie Polski i Mistrzowie Świata w sportach walki (brazylijskie ju-jitsu, grappling, muay thai), zawodnicy sportów sylwetkowych, pływacy i zawodnicy sportów drużynowych. Jest również kierownikiem projektu naukowego dotyczącego żywienia i suplementacji w sportach walki.

Zofia Karamon

Studentka III roku psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, trenerka edukacyjna, przedstawicielka generacji Z, a przede wszystkim Kobieta chcąca pomagać i wspierać innych w rozwoju. Lubię pracować z ludźmi, uważam, że każde spotkanie i każda nowa relacja wnosi coś dobrego do naszego życia. Chcę pomagać ludziom budować i rozwijać osobisty potencjał oraz wspierać w dążeniu do szczęścia i spełnienia.

Piotr Kaźmierczak

Absolwent Wydziału Chemii oraz Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Egzaminator egzaminu maturalnego z chemii oraz egzaminu maturalnego z fizyki. Nauczyciel chemii oraz fizyki w warszawskich szkołach ponadpodstawowych, przygotowujący od kilku lat uczniów do matury.

Marcin Klekowski

Matematyk, absolwent Wydziału Matematyki UW, dawniej nauczyciel w renomowanych warszawskich LO, uznany korepetytor, doświadczony wykładowca matematyki na kursach do matury organizowanych w ubiegłych latach przez uczelniany KURS-AR. Hobby: brydż, rynki finansowe, obcowanie z przyrodą.

Radosław Konieczny

Geograf, absolwent Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego, dyplomowany nauczyciel w renomowanym warszawskim LO, doświadczony wykładowca geografii na kursach do matury organizowanych w ubiegłych latach przez uczelniany KURS-AR. Hobby: podróże, sport, meteorologia.

Barbara Łukaszewicz

Lektorka języka polskiego i norweskiego. Doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa. Absolwentka filologii polskiej i studiów podyplomowych „Glottodydaktyka Polonistyczna – nauczanie języka polskiego jako obcego” na Uniwersytecie Warszawskim oraz filologii norweskiej na Uniwersytecie SWPS. Wpisana na listę egzaminatorów z języka polskiego jako obcego uprawnionych do sprawowania funkcji przewodniczących komisji egzaminacyjnych. Współpracuje z UW, USWPS i Akademią Vistula.

Marta Monder

Pracuje w Samodzielnym Zakładzie Roślin Ozdobnych, zajmując się problematyką badawczą dotyczącą wzrostu, anatomii i fenologii roślin, zwłaszcza róż. Bliskie są jej zagadnienia z zakresu szkółkarstwa i uprawy róż. Autorka kilku książek oraz wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych. Była założycielką i ponad 20 lat kuratorem Kolekcji Narodowej Odmian Uprawnych Róż w PAN Ogrodzie Botanicznym CZRB w Powsinie.

Dorota Nejman

Absolwentka Politechniki Warszawskiej, wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Była pracownikiem dydaktycznym i prowadziła zajęcia dydaktyczne ze studentami, zajmowała się tworzeniem oprogramowania, później związana była z rynkiem kapitałowym. Lubi pomagać w odkrywaniu radości tworzenia prac szydełkowych. Prowadzi zajęcia w Terminalu Kultury Gocław, a także tworzy własne prace i schematy szydełkowe.

Dawid Olewnicki

Dr hab. inż. Dawid Olewnicki – doktor habilitowany nauk ekonomicznych, specjalność ekonomika i organizacja ogrodnictwa. Kierownik Pracowni Organizacji i Ekonomiki Ogrodnictwa w Instytucie Nauk Ogrodniczych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych z m.in. takich przedmiotów jak: Ekonomika i organizacja produkcji ogrodniczej, Rynek ogrodniczy, Logistyka w ogrodnictwie. Autor i współautor 80 oryginalnych prac twórczych dotyczących ekonomicznych zagadnień w ogrodnictwie. Od lat związany również z praktyką ogrodniczą. Szczególne miejsce w tym zakresie stanowi uprawa winorośli i upowszechnienie kultury oraz tradycji winoroślarskiej. Założyciel i opiekun kolekcji doświadczalnej winorośli odmian deserowych, a także Winnicy Pokazowej SGGW zlokalizowanej na terenie kampusu Uczelni. Uczestnik wielu wywiadów telewizyjnych radiowych i prasowych, których tematyka związana była z winoogrodnictwem i konsumpcją winogron.

Maciej Ostrowski

Doświadczony meteorolog lotniczy, były kierownik Centralnego Biura Meteo lotnictwa wojskowego. Po zakończeniu służby wojskowej poświęcił się dydaktyce i popularyzacji wiedzy w obszarze meteorologii, od 1997 kilka razy w tygodniu publikuje komentarz do numerycznych prognoz pogody ICM UW. Autor podręcznika „Meteorologia dla lotnictwa sportowego” (1999, 2004) i blisko stu artykułów popularyzatorskich. Prowadził intensywne szkolenie e-learningowe z meteorologii w ramach  COME UW, jest biegłym sądowym, ekspertem Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, a także instruktorem  żeglarstwa i znanym  w tym środowisku meteorologiem.

Krzysztof Pyter

Doktor nauk prawnych, wykładowca Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Prowadził warsztaty dla lubelskiej Bramy Grodzkiej (Dom Słów), współtwórca inicjatywy literackiej Napady Weny. Publikował prozę i wiersze m.in. w “Akcencie”, “Malkontentach”, występował na slamach, publikował także recenzje i artykuły (PSX Extreme). Redaktor i współtwórca portalu GraczeSłuchacze.pl

Ewa Rogala

Prekursorka biodermatologii, czyli połączenia wielu metod leczenia, takich jak fitoterapia, biochirurgia, apiterapia oraz hirudoterapia w terapiach schorzeń skórnych. Prezes Instytutu Botaniki Dermatologicznej. Założycielka marki Rogalove- Fitokosmetyki. Dyplomowany fitoterapeuta, towaroznawca zielarski, wykładowca w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych oraz członek Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Ponadto autorka wielu prac z dziedziny botaniki dermatologicznej. Ewa jest również praktykiem hirudoterapii i biochirurgii, uprawnienia hirudoterapeuty zostały jej nadane przez światowej sławy autorytet lek. medycyny Macieja Paruzela. Miłość do leczniczej mocy ziół zaszczepiły w niej pozycje Mateusza Emanuela Senderskiego. Ugruntowaną wiedzę zielarską uzyskała poprzez naukę w IZPiTN oraz jako kursantka dr Henryka Różańskiego. W życiu pozaziołowym magister ekonomii, kontroler finansowy globalnych korporacji, adeptka Uniwersytetu Bostońskiego oraz Uczelni Łazarskiego, wyróżniona rektorskim dyplomem uznania za wybitne osiągnięcia akademickie.

Iga Samól

Doktor biochemii i biologii molekularnej roślin, naukowiec, wykładowca akademicki oraz popularnonaukowy. Zainteresowanie światem roślin rozwinęła pod koniec swoich studiów biotechnologicznych, rozpoczętych w Polsce, a kontynuowanych przez kilkanaście lat w ośrodkach badawczych we Francji (gdzie obroniła doktorat z biochemii roślin w 2009 roku na Université des Alpes w Grenoble) oraz podczas stażu po-doktorskiego w Szwajcarii na Uniwersytecie w Genewie. Swoje badania naukowe skupiała wokół szeroko pojętej fotosyntezy oraz mechanizmów adaptacyjnych roślin w odpowiedzi na różne stresy środowiskowe i ich wpływ na produkcję różnych metabolitów wtórnych roślin – często pełniących funkcje pro-zdrowotne u człowieka. Pracę te kontynuowała w Instytucie Biochemii na Wydziale Biologii UW przez ostatnie 6 lat jako adiunkt, gdzie w ciągu ostatnich lat równolegle prowadziła autorskie przedmioty o ziołach leczniczych w ramach zajęć dydaktycznych, cieszące się dużą popularnością wśród społeczności studenckiej. Tę tematykę przybliżała również Słuchaczom Uniwersytetu Otwartego UW oraz aktualnie poszerza w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych, gdzie pracuje jako wykładowca oraz prowadzi kursy i warsztaty zielarskie w założonym przez siebie Herbisamo – dr Iga Samól.

Aleksandra Skarżyńska

Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, Uniwersytetu Warszawskiego, certyfikowana trenerka (Akademia SET), absolwentka Szkoły Coachów (Akademia SET). Zajmuje się analizą potrzeb szkoleniowych, projektowaniem i prowadzeniem szkoleń głównie związanych z pracą w zespole, komunikacją i zarządzaniem różnorodnością. Od kilku lat zajmuje się treningami akulturacyjnymi, głównie z zakresu języka i kultury polskiej. Obszarem jej zainteresowań są kwestie związane z rozwijaniem kompetencji trenerów i lektorów. Prowadzi indywidualne sesje coachingowe.

Małgorzata Starzyńska

Magister. Asystent na Wydziale Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii UW. Wieloletni praktyk w dziedzinie marketingu, PR i reklamy. Specjalista w dziedzinie nowych technologii i nowych mediów wykorzystywanych w obszarach marketingu, reklamy, sprzedaży i zarządzania zespołami. Autorka wielu kampanii promocyjnych i społeczno-edukacyjnych zakończonych sukcesem wprowadzania na rynek nowych marek. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog, szkoleniowiec.

Sebastian Strzelecki

Nauczyciel akademicki, operator obrazu, pilot drona w filmie i telewizji. Posiada wiele lat doświadczeń w realizacji telewizyjnych i filmowych ujęć lotniczych między innymi dla telewizji TVN i TVP. Zdobył uprawnienia do lotów z widocznością (VLOS) i poza widocznością (BVLOS) bezzałogowcami do 25 kg w kategorii szczególnej (STS 01, NSTS 01,02,05,06). Odbył szkolenie na instruktora pilotów dronów w warunkach Narodowych Scenariuszy Standardowych (01,02,05,06). Do filmowania dronem wykorzystuje doświadczenia w pracy na różnych systemach stabilizacji kamery (kran kamerowy, pantera, huzar, gimbal, slider) oraz doświadczenia montażowe w łączeniu zdjęć naziemnych z lotniczymi. Zaliczył rok studiów montażu filmu i dźwięku w Łódzkiej Szkole Filmowej. Magister filologii germańskiej, doktor nauk humanistycznych. Na Uniwersytecie Warszawskim prowadził badania eksperymentalne nad percepcją telewizyjnych pilotów dronów i komunikacją pilota drona z obserwatorem. Opracowuje autorski system obrazowania dronem dla filmu i telewizji.

 

Dodatkowe informacje o autorze kursu:

Profil w bazie danych Filmpolski

Publikacje naukowe temat dronów (ORCID)

Przykładowe ujęcia lotnicze (VIMEO)

*Aby obejrzeć przykładowe ujęcia lotnicze, prosimy o wpisanie “120AGL”

Hanna Torrent

Magister iberystyki, ale z Hiszpanią łączy ją nie tylko wykształcenie, lecz również więzy krwi – pochodził stamtąd jej ojciec, a sama posiada zarówno polskie, jak i hiszpańskie obywatelstwo. Przez rok uczyła się w Colegio de Espańa w Salamance, gdzie ukończyła semestralny kurs języka i kultury w języku hiszpańskim. Ukończyła również podyplomowe Studium Public Relations na UW. Ponadto zrealizowała kurs pilotów wycieczek zagranicznych. Wolny czas lubi spędzać aktywnie – interesuje ją żeglarstwo, windsurfing i narciarstwo, a także podróże w najróżniejsze zakątki świata. Stara się przekazać studentom wiedzę o języku i kulturze, która niegdyś tak ją urzekła. W czasie zajęć pokazuje, że nauka języka nie musi ograniczać się do “wkuwania” kolejnych reguł gramatycznych. Stara się, żeby nauka była przyjemna, zabawna i dostarczała wiele radości i satysfakcji.

Anetta Zielińska

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomii. Absolwentka studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Ekonomicznych, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
w Warszawie. Długoletni wykładowca w zakresie zarządzania oraz w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Nagrodzona dyplomem uznania przez J.M. Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie za osiągniecia naukowe. Autorka monografii „Finansowe i zarządcze uwarunkowania zmienności wypadków przy pracy w przemyśle spożywczym”. Współautorka monografii oraz autorka kilkudziesięciu artykułów w czasopismach międzynarodowych i krajowych o tematyce bezpieczeństwa, ochrony zdrowia, analizy ryzyka zawodowego w przedsiębiorstwach i rolnictwie. Od 2006 r posiada bogate doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych w obszarze bhp. Uczestniczyła we wdrożeniu projektów systemowych SAP ERP w różnych obszarach biznesowych: rachunkowość i logistyka, zarządzanie majątkiem, planowanie produkcji oraz zarządzanie kapitałem ludzkim.